Tomasz Banach - Turystyka, pasja, przygoda
Wspomnienia, relacje, fotki z moich wojaży turystycznych

Blog

Mikołajkowy spacer do Starego Lasu

2012-12-06 16:21:57, komentarzy: 2

Kiedy wychodziłem z domu jeszcze przed świtem na zewnątrz było ok. -8 st. C! Z uwagi na to, że św. Mikołaj chyba zapomniał o mnie w tym roku postanowiłem sam zrobić sobie prezent i wybrałem się na poranny spacer po lesie. Kiedy dochodziłem do lasu świat zasnuty był jeszcze szarością budzącego się dnia. Pod nogami skrzypiał zmrożony śnieg, a uszy i nosek czerwieniały od niskiej temperatury.

Niestety i tym razem nie udało mi się spotkać dzikiego zwierzaka. Albo ja mam pecha, albo poprostu w tym lesie nie ma zwierząt! Jedynie dzięcioł niestrudzenie wykonywał swą pracę "lekarza" drzew, nie zważając na mróz i wczesną porę. Udało mi się go nawet zobaczyć! Niestety moje możliwości sprzętowe nie pozwoliły mi go uchwycić w kadrze zdjęciowym.

W miarę upływu czasu zaczęło wschodzić słońce. Dawno nie było tak słonecznego dnia w Lublinie jak ten dzisiejszy. Tym bardziej się ucieszyłem, z tego, że właśnie dzisiaj postan owiłem wybrać się na wędrówkę. Zrobiłem kilkadziesiąt zdjęć przypruszonego śniegiem lasu (czego dowodem są zdjęcia dostępne w linku poniżej) i naładowałem, nadwyrężone siedzeniem w pracy i w domu baterie mojego organizmu. Przy okazji sprawdziłem ubiór i sprzęt przed sobotnim "Rajdem w nieznane". Mam nadzieję, że i w sobotę dopisze pogoda i zdrowie, by móc pomaszerować w kolejną podróż ku przygodzie...

 

Obejrzyj koniecznie zdjęcia z Mikołajkowego spaceru po Starym Lesie

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • Lenka 16:44, 6 grudnia 2012

    Brawo ja jak spojrzałam na termomert to przetarłam oczy ,wynik był ten sam więc ....wyjełam kozuch !!!Pięknie napisałeś wszystko prawda ;a w tym lesie zadko mozna spotakać dziekie zwierze po za ptakami

    Odpowiedz
  • Tomasz 17:45, 6 grudnia 2012

    Kilka razy widziałem tam sarenki, a nawet dzika! Szukam właśnie zdjęć z tych moich spotkań, ale nie mogę znaleźć niestety!

    Odpowiedz
Kreator www - przetestuj za darmo