Tomasz Banach - Turystyka, pasja, przygoda
Wspomnienia, relacje, fotki z moich wojaży turystycznych

Blog

Sobotnie ognisko i wędrówka po Starym Lesie z Miłośnikami Turystyki Pieszej

2012-12-17 11:37:00, komentarzy: 4

        W minioną sobotę (15 grudnia) wybraliśmy się, dość spontanicznie, do Starego Lasu na ognisko połączone z wędrowaniem po lesie. Początkowo spotkaliśmy się w trójkę (Ja, Helenka i Janusz). Wśród śnieżnego krajobrazu spacerowaliśmy po terenie Rezerwatu Przyrody Stasin w lubelskim Starym Lesie. Rezerwat powstał w 1981 roku, położony jest na Płaskowyżu Świdnickim. Powierzchnia rezerwatu to ponad 24 ha. Przedmiotem ochrony jest zachowanie naturalnego stanowiska brzozy czarnej.

            Po przejściu przez teren rezerwatu zorganizowaliśmy zimowe ognisko na polanie nieopodal starego dębu – pomnika przyrody. Dołączył do nas Cezary. Nie zabrakło pieczonych na ognisku kiełbasek, herbatki (z lekką wkładką rozgrzewającą) i rozmów o turystycznych wyprawach.

            Po ognisku powędrowaliśmy na wycieczkę po lesie. Dni grudniowe nie są zbyt długie i zastała nas nocka. Śnieg sypał gęsto, a my nadal nie mieliśmy dość spaceru. Przeszliśmy ok. 10 km, błądząc po leśnych ostępach. Było naprawdę super!

            Mam nadzieję, że takich spotkań Miłośników Turystyki Pieszej będzie w przyszłości więcej i będziemy spotykać się regularnie w szerszym gronie. Zachęcam Wszystkich do spotkań i wspólnego wędrowania! O terminach i miejscach spotkań będę Was na bieżąco informował! Jeżeli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt. Czekam także na propozycje szlaków i miejsc które moglibyśmy wspólnie odwiedzić! Zapraszam do odwiedzenia strony Miłośników Turystyki Pieszej na fb i obejrzenia zdjęć z sobotniego spotkania!

 

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia!

Tomasz

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • halina 12:08, 17 grudnia 2012

  POZDRAWIAM i...kto wie - może się spotkamy...:))SZLAKI naturszczyków są niezbadane:))Pozdrawiam:)

  Odpowiedz
 • Tomasz 6:05, 18 grudnia 2012

  Mam nadzieję, że się spotkamy! Zapraszam serdecznie i pozdrawiam cieplutko!

  Odpowiedz
 • lenka 22:14, 17 grudnia 2012

  jak ładnie napisałeś;zapraszamy wszystkich lubiących to co my ;wystrczy tylko chcieć

  Odpowiedz
 • Tomasz 6:06, 18 grudnia 2012

  Dołączam się do Twojego Zaproszenia Lenka! Pozdrawiam Serdecznie!

  Odpowiedz
Kreator www - przetestuj za darmo